Využití aplikace SketchUp pro tvorbu jednoduchého informačního systému

Plugin TIS pro SketchUp

Plugin TIS slouží pro nastavování a prohlížení dalších informací o objektech modelu v programu Trimble SketchUp. K tomu využívá možnost přidávat každému objektu v aplikaci SketchUp atributy. Program obsahuje čtyři nové nástroje. Nástroj Nastavení umožňuje nastavovat další informace o objektech (tedy přiřazovat název, obrázek, podrobnější model a popis). Jejich prohlížení je potom zajištěno nástrojem Výběr. Nástroj Tabulka zobrazí přehled všech objektů, kterým byly další informace přiřazeny. Nakonec nástroj Přehled atributů zobrazuje všechny atributy objektu a může sloužit pro kontrolu nastavených atributů, včetně atributů nastavených jiným způsobem (jiným pluginem).


Ke stažení

Plugin byl testován ve verzích SketchUp 8 a SketchUp 2013. Doporučeno je použití OS Windows Vista nebo Windows 7. S Windows XP SP3 by měl být plugin funkční, ale mohou se vyskytnout problémy s otevíráním obrázků - viz návod!


Pokyny k instalaci zásuvného modulu:

  1. V aplikaci SketchUp otevřete okno System Preferences (Window/Preferences).
  2. Na záložce Extensions vyberte volbu Install Extension.
  3. Najděte stažený soubor tis.rbz a stiskněte Otevřít.
  4. Zmáčkněte Ano v dalším dialogovém okně.

Všechny potřebné soubory a složky pluginu budou takto zkopírovány do adresáře Plugins programu SketchUp. Na záložce Extensions můžete také volit, zda je plugin používán nebo ne. Pro aktivaci pluginu zaškrtněte příslušné políčko v přehledu nainstalovaných rozšíření.

Po instalaci zobrazíte návod z menu programu (Plugins/TIS/Návod).

Při problémech s instalací můžete stáhnout plugin v ZIP archivu (1.8 MB). Po rozbalení zkopírujte soubory pluginu ručně do adresáře Plugins programu SketchUp.

© 2013 Pavel Tobiáš