• ÚVOD
 • PŘÍRODA
 • MAPY
 • VIZUALIZACE
 • ZAJÍMAVOSTI
 • KE STAŽENÍ
 • Přírodní park Třemšín

  Přírodní park Třemšín, oblast 112 km2 v JZ části Středočeského kraje v okresu Příbram. Přírodní park Třemšín je součástí Brdské vrchoviny. Severní hranice parku je totožná s jižní hranicí Vojenského výcvikového prostoru Jince (středních, nebo také řečeno centrálních Brd). Východní hranici určují z části katastrální hranice, silnice, cesty, intravilány, místy pole a louky. Jižní a západní část hranice definuje hranice krajská (s krajem Jihočeským a Plzeňským). Přírodní park Třemšín je na obrázku České republiky označen červenou značkou. Čtěte prosím bílý text níže

  Oblast Přírodního parku Třemšín bychom mohli opticky rozdělit na tři části. Okolí města Rožmitál pod Třemšínem, Hvožďansko (okolí obce Hvožďany) a oblast „třemšínského hřebenu“ (vrchů Třemšína, Hřebence a Hengstu - též v mapách nazývaný Kobylí hlava). Nejvyšším místem území je vrch Třemšín, který dle místopisných údajů trigonometrického bodu č. 11 TL 2125 (umístěného na vrcholu) má nadmořskou výšku 826,74 m n. m. ve výškovém systému Bpv (Balt po vyrovnání).

  Na území Přírodního parku Třemšín a jeho blízkém okolí se vyskytují zákonem chráněné přírodní oblasti. Přírodní rezervace, přírodní památky, památné stromy, evropsky významné lokality mající nadnárodní význam v rámci projektu NATURA 2000. Pokud nelze přečíst většina textu na daném webu, znamená to, že používáte webový prohlížeč Internet Explorer verze 9 a nižší. Pro korektní zobrazení obsahu použijte prosím prohlížeč Mozilla Firefox verze 10 a vyšší, nebo Google Chrom verze 18 a vyšší.

      

  Zdroj: Obrázek ČR se zákresem přírodních parků - server MapoMat AOPK ČR
  viz zdroj diplomové práce [29]

  Design © Bc. Miroslav Šoul    msoul@o2active.cz