Úvod

  Mapa

  Historie zámku

  Model zámku

  Virtuální prohlídka

  Prohlídková trasa I

  Prohlídková trasa II

  Popis práce


KONTAKT

Zuzana Dočkalová
zuz-do@seznam.cz

© 2011


Úvod

Vítejte na stránkách reprezentující státní zámek Litomyšl.Státní zámek Litomyšl je národní kulturní památkou spravovanou Národním památkovým ústavem, územním pracovištěm v Pardubicích.

Zámek spolu se zámeckým areálem je od roku 1999 zapsán na "Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO".

Zámek je dominantní stavbou města s bohatou historií a je součástí kulturního života města. Světoznámou akcí konající se na samotném zámku každý rok je Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl, který připomíná významného českého hudebního skladatele Bedřicha Smetanu. Bedřich Smetana se narodil v litomyšlském pivovaru, který je součástí zámeckého areálu.

V současné době na návštěvníky čekají dvě prohlídkové trasy historických interiérů. První z nich zahrnuje prohlídku barokního zámeckého divadélka a reprezentativních sálů. Druhá prohlídková trasa ukazuje obytné pokoje ze začátku 19. století. Součástí této trasy je i výstup do jediné zámecké věže. Kromě těchto dvou stálých prohlídkových tras zámek nabízí i speciální prohlídku podzemních chodeb pod areálem zámku. Tato prohlídka je zajímavým adrenalinovým zpestřením návštěvy zámku a jistě nevšedním pohledem na kulturní památku.


Oficiální webové stránky zámku Litomyšl:      www.zamek-litomysl.cz

Tato webová stránka byla vytvořena v rámci diplomové práce "Digitální prezentace renesančního zámku Litomyšl"

na Fakultě stavební ČVUT v Praze.

autor: Bc. Zuzana Dočkalová

12/2011