Úvod

Dobrý den,

vítejte na stránkách prezentující výsledky mé diplomové práce zabývající se tvorbou 3D modelů soch, které jsou umístěny na balustrádě baziliky Nanebevzetí Panny Marie Svatohorské v areálu Svaté Hory v Příbrami. Jsem studentkou posledního ročníku ČVUT Fakulty stavební. Budu se snažit Vám co nejblíže přiblížit objekt zájmu mé závěrečné práce a doufám, že pro vás informace budou nejen zajímavé, ale také poučné.

Svatá Hora je nejvýznamnějším a nejstarším mariánským poutním místem v Čechách. Toto místo ležící nedaleko města Příbram denně navštíví mnoho poutníků, aby obdivovali jak architektonickou tvorbu, tak jeho náboženský význam. Já jsem se zaměřila na skulptury, které se v areálu vyskytují, konkrétně ty, umístěné na kamenném zábradlí lemující baziliku.

Celá tvorba se specializovala na zpracování fotografií, povětšinou ve volně dostupných programech. Bylo vytvořeno několik modelů, které je možné si prohlédnout v záložce "Modely soch". Některé modely byly vytvořeny v několika výstupních formátech, které jsou u konkrétních soch ke stažení.

O mě

Jmenuji se Zuzana Kratinohová a tato prezentace je podpůrnou součástí mé diplomové práce.