Úvod

Vítejte na webových stránkách, které byly věnovány městské části Praha - Suchdol, a které vznikly v rámci diplomové práce s názvem Webová prezentace historie a současnosti městské části Praha - Suchdol. Jejím cílem je seznámit obyvatele či návštěvníky Suchdola s historií a významnými, také především historickými, místy.

 

Naleznete zde rozmanitou fotogalerii, panoramatické snímky, 3D modely a videa, ale také návrh trasy okružní procházky, zobrazenou v mapě.

 

Suchdol, dnes městská část Prahy, se nachází v okrese Praha - západ. Rozkládá se na ploše 513 ha a čítá 6 566 obyvatel (k 1.1.2011). Skládá se z částí Starý Suchdol, Nový Suchdol, Výhledy, Budovec (dříve patřil Sedlci) a průmyslových závodů v tzv. Dolním Sedlci. Sousedními obcemi jsou Horoměřice, Roztoky a Únětice.

 

Znak MČ Praha - Suchdol

Roku 1990, když byl Sedlec připojen k území Suchdola, vznikl znak obce, který se používá dodnes. Dvě labutě znázorňují dvě písmena S jako Suchdol a Sedlec, bílo - modré pruhy řeku Vltavu, nad kterou se na kopci nacházejí. Ke dni 1.1.2005 došlo k jejich rozdělení, Sedlec je dnes součástí Prahy 6.